16:42 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Skandali në mediat ndërkombëtare: Bill Clinton akuzohet nga 4 gra për sulm seksual (Foto)

Kthehu në fund të viteve 1990, Clinton paguar 850.000 dollarë për të zgjidhur një padi për ngacmim seksual nga Paula Jones, një ish-punonjës shtetëror Arkansas, rast i të cilit çoi në lirimin e Clinton në Dhomën e Përfaqësuesve dhe lirimin e tij nga Senati më 1999.

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton po përballet me akuza të reja eksplicite. Ai po akuzohet nga katër gra për sulm seksual. Mediat ndërkombëtare raportojnë duke u bazuar në burime të afërta me Partinë Demokratike dhe në një zyrtar që ka shërbyer në administratën e Clinton dhe të Obama-s, transmeton Indeksonline.

Clinton citohet të ketë pasur një të kaluar të keqe sa i përket akuzave për ngacmime seksuale, e të cilat rrjedhin pas largimit të tij nga Shtëpia e Bardhë, në vitin 2001.

Pretendimet e reja i referohen incidenteve që ndodhën më shumë se 10 vjet më parë, në fillim të viteve 2000, kur Clinton ishte punësuar nga Ron Burkle, investitor miliarder i playboy, për të punuar në kompanitë e tij Yucaipa.

Clinton ndihmoi Burkle të gjeneronte biznese dhe fluturoi nëpër botë me një tufë të grave të bukura të reja në avionin privat të Burkle, i cili quhej ‘Air F ** k One’, transmeton Indeksonline.

Katër gratë, të cilat ende nuk kanë zbuluar identitetin e tyre, ishin të punësuara në pozicione të nivelit të ulët në organizatën Burkle kur ato ishin në adoleshencë të tyre të vonë dhe pretendonin se ishin sulmuar seksualisht nga ish-presidenti.

Avokatët që përfaqësojnë gratë, të cilët po koordinojnë përpjekjet e tyre, e kanë njoftuar Clinton se po përgatiten të paraqesin katër padi të veçanta kundër tij.
Si pjesë e negociatave në vazhdim, avokatët për gratë kërkojnë pagesa të konsiderueshme në këmbim të heshtjes së klienteve të tyre.

Nëse ata dështojnë, sipas burimeve në rrethin e brendshëm të Clintonit, katër gratë thuhet se janë të gatshme për të transmetuar akuzat e tyre për sulme seksuale në një konferencë shtypi, duke e bërë Clinton figurën më të fundit dhe më të famshme në një listë të gjatë të burrave nga Harvey ëeinstein deri te Kevin Spacey, të cilët kohët e fundit janë akuzuar për sulme seksuale.

Politikani 71-vjeçar është ndjekur për sjellje të keqe seksuale duke arritur kulmin e saj me skandalin Monica Leëinsky, në vitin 1998, transmeton Indeksonline.

Në fund të viteve 1990, Klinton pagoi 850,000 dollarë për të zgjidhur një padi për ngacmim seksual nga Paula Jones , një ish-punonjës shtetëror Arkansas./Indeksonline/