09:41 / E Enjte, 16 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Sondazhi “Vocal Europa”: Serbia favorite për anëtarësim në BE, ku mbetë Kosova!

Songazhi i quajtur “Vocal Europe” në twiter që ka të bëjë më atë se cilat nga vendet e Ballkanit duhet të hynë në BE, e ka rënditur Serbinë të parën në listë.

Sipas gjendjes aktuale, Serbia është e para me 47 për qind të votave, Maqedonia me 22, Shqipëria e treta me 16 për qind dhe në ankëtë pas janë lënë Bonsja dhe Hercegovina, Mali i Zi dhe Kosova.

Deri më tani, 1,870 shfrytëzues të këtij rrjeti kanë marrë pjesë dëri me tani në “Kush është më afër anëtarësimit në BE”, ndërsa deri në fund kanë mbetur edhe 21 orë./Indeksonline/