75 Mall Live Search
07:46 / E Hënë, 24 Qershor 2024 / L K

Sot votohet qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut e ka votuar sonte vonë Qeverinë e re të vendit, kryeministër i të cilës do të jetë Hristijan Mickoski i VMRO-DPMNE.

Deputetët maqedon votuan me 77 vota pro, dhe 22 kundër.

Deputetët e LSDM-së dhe të majtës votuan kundër Qeverisë, ndërsa Fronti Evropian e la seancën pak para përfundimit të saj./alsatm/