17:28 / E Enjte, 26 Mars 2020

Stafi i Klinikës së Biokimisë në Kosovë futen në vetizolim

5 pjestarë të Klinikës së Biokimisë në Kosovë dhe drejtori i saj, Shemsi Veseli, janë futur në karantinë, pasi kishin kontakt me një person të infektuar me koronavirus.

Ata në vetizolim janë futur që nga i diela, pasi kontaktin me personin e prekur me covid-19 e kishin të premten.

Drejtorit dhe stafit  pritet që t’i bëhej testi në mënyrë që në rast se ata dalin negativ të vazhdojnë punën në Klinikën e Biokimisë.

Ndryshe, në Kosovë numri i të infektuarve ka shkuar në 71, prej tyre një i moshuar ka vdekur. /Indeksonline/