19:35 / E Diele, 18 Mars 2018 / indeksADMonline

Studimet e reja: Gratë që ngasin biçikletën, kanë jetë më të mirë seksuale

Sa më shumë kilometra që bëjnë gratë me biçikletat e tyre- aq më të mirë është jeta e tyre seksuale, sugjeron një studim i ri.

Mirëpo, funksioni i përmirësuar i jetës seksuale deri më tash ka qenë i zbehtë, për shkak se është thënë se çiklistet femra kanë më shumë gjasa të marrin infkesione në fshikëz dhe plagë në të pasme, transmeton Indeksonline.

Hulumtimet e reja nga Universiteti i Kalifornisë, San Francisko, zbuluan se gratë që hipën në biçikleta në të vërtetën kishin jetë më të mirë seksuale sesa atletët e tjerë që ishin të përfshirë në këtë studim./Indeksonline/