16:39 / E Hënë, 28 Tetor 2019 / indeksADMonline

Studiuesit tregojnë kohën e duhur për marrëdhënie seksuale

Sipas një studimi të vitit 2017 koha ma e mirë për të kryer marrëdhënie seksuale është ora 8 e mengjesit dhe dita e diel.

Marrëdhëniet gjatë mëngjesit mund të ju ndihmojë në përforcimin e sistemit tuaj imunitar dhe po ashtu ju zvogëlon rrezikun e sulmeve në zemër.

Por jo vetëm që lehtëson stresin, por edhe mund të rritet lidhja dhe intimiteti në një marrëdhënie.

Janë edhe disa arsyje se pse studiuesit e këshillojnë që të ketë marrëdhënie seksuale në mëngjes, ato janë: Trupi juaj është në formën më të mirë, marrëdhënia mund të ndjehet më mirë, do të ndiheni më të lidhur me partnerin, do ta filloni ditën me më shumë disponim./Indeksonline/.