15:01 / E Shtunë, 11 Korrik 2020

Sulmet e burrave ndaj kryetareve të Kuvendit, nga Jozefina Topalli deri te Vjosa Osmani

Dy raste të sulmeve verbale, gati fizike, janë shënuar ndaj kryetareve të Kuvendit në Republikën e Kosovës dhe Shqipërisë.

Në shtator të vitit 2009, ish-deputeti i LSI-së, tani president i shtetit, Ilir Meta i ishte vërsulur kryetares së Parlamentit, Jozefina Topalli.

Ngjashëm ndodhi edhe mbrëmë (e premte) në Kosovë. Deputeti i LDK-së, Xhavit Ukaj sulmoi verbalisht kryeparlamentaren, Vjosa Osmani.

Indeksonline ua sjellë një video-përmbledhje:

Mos i humb