19:44 / E Shtunë, 23 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Sulmi më i mirë kundër mbrojtjes më të mirë, formacionet zyrtare: Juventus – Roma

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin e xhiros së 18-të në kuadër të Series A, ku takohen Juventus dhe Roma.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me këto 11-she:

Juventus:  Szczesny; Barzagli, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Cuadrado, Higuain, Mandzukic.

As Roma: