08:40 / E Martë, 03 Tetor 2023 / L K

Sulmoi fizikisht vëllain e tij, arrestohet

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Partesh një person është arrestuar nën dyshimin se kishe sulmuar fizikisht vëllain e tij.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Rasti është cilësuar si “Dhunë në familje”

“Është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull serb kosovar pasi që, pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht vëllain e tij viktimën mashkull serb kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e PK-së, shkruan IndeksOnline.