10:51 / E Mërkurë, 14 Gusht 2019

Suso mund të qëndrojë edhe nëse Correa vjen në Milan

AC Milan do të shpejtojë negociatat për Angel Correa me Atletico Madrid. Blerja e këtij të fundit të Rodrigo është çelësi, pasi kuqezinjtë kanë më shumë interes për të marrë një zbritje.

Përveç dy të përmendurve në lidhje, Andre Silva është i përfshirë gjithashtu. Valencia do të duhet të gjejë një zëvendësim për Rodrigo, dhe Jorge Mendes është në punë për t’i bindur ata të firmosin sulmuesin portugez për rreth 25 milion euro.

Pavarësisht raporteve të fundit, Suso mund të mbetet në klub edhe me ardhjen e Correa, siç shkruan Gazzetta Dello Sport. Sidoqoftë, nuk është e sigurtë, pasi Suso vazhdon të tërheq interes nga Fiorentina dhe Lyon, por buxheti i Rososneri do ta lejonte atë të qëndronte, transmeton Indeksonline.

Milano ka shpenzuar pothuajse 90 milion €, por tashmë ka mbledhur të paktën 25 milion € nga shitjet e Cutrone dhe Tiago Djalo. Me lëshimin e Andre Silva për 25 milion €, Suso mund të qëndrojë edhe me ardhjen e Correa./Indeksonline/