13:16 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Talenti më i mirë në botë, mbrëmë shënoi hetrik (Video)

Vetëm 17-vjeçar, por po kalon në sezonet më të mira. Bëhet fjalë për Ryan Sessegnon, futbollistin e Fulhamit, shkruan IndeksOnline.

Sessegnon, mbrëmë shënoi tre gola në fitoren e Fulhamit kundër Sheffield United.

Edhe pse në moshë të re, 17-vjeçari bëri 50 paraqitje mbrëmë dhe festoi në mënyrën më të mirë të mundshme duke shënuar hetrik.

Ai është i kërkuar nga shumë klube të mëdha europiane, por ende nuk ka vendosur për të ardhmen./IndeksOnline/