20:08 / E Diele, 23 Shtator 2018

Tani mund ta dërgoni edhe në mesazhet e Instagram-it

Instagram po sjellë një opsion të ri për përdoruesit.

Së fundmi, rrjeti gjigant ka bashkëpunuar me Giphy që përdoruesit të kenë mundësi të dërgojnë mesazhe me “GIF”, transmeton Indeksonline.

Tani mesazhet të shoqëruara me “GIF”  mund të dërgohen në mesazhe individuale apo në grup.

Përditësimi është bërë mbrëmjen e 20 shtatorit tek telefonat IOS dhe Android.

Kjo gjë ka qenë pjesë e Instagram në publikimin e fotografive në ‘Story’, por tani do të jetë edhe te mesazhet./Indeksonline/.

via GIPHY