20:12 / E Premte, 26 Qershor 2020 / indeksADMonline

Tani të gjithë mund të blejnë veshjet “Yeezy”, Kanye West hyn në partneritet me makën e njohur Gap

Kanye West po e sjell Yeezy te masa.

Të premten, reperi njoftoi një partneritet afatgjatë me Gap. Si pjesë e marrëveshjes 10-vjeçare, ai do të hartojë një linjë veshjesh për burra, gra dhe fëmijë që do të shiten me pakicë në 2021.

Marka Yeezy e Kanye është e njohur për popullaritetin e saj me, por shpesh ajo vjen në pika të çmimeve të larta. Partneriteti “Yeezy Gap” do të lejojë që modelet e West të jenë të disponueshme për një audiencë më të madhe me një kosto më të ulët.

“Nën drejtimin krijues të West-it, studioja e projektimit YEEZY do të zhvillojë linjën e re për të ofruar bazat moderne, të ngritura për burra, gra dhe fëmijë në pika të çmimeve të arritshme, me procesin krijues që sapo po fillon,” lexohet në një njoftim për shtyp. “Për më tepër, vizioni i projektimit të West do të shtrihet në shprehje unike YEEZY Gap në dyqanet Gap dhe kanalet dixhitale me kalimin e kohës.”

Në vitin 2015, Kanye i tha Style.com se ai dëshironte të ishte një drejtor krijues për Gap. “Një nga ëndrrat e mia ishte të isha drejtori krijues i Gap,” tha ai. “Do të doja të isha Steve Jobs i Gap.

Së bashku me partneritetin Gap, West njoftoi përpjekje të tjera duke përfshirë një shfaqje të animuar Kids See Ghosts me Kid Cudi, me regji nga Takashi Murakami. Ai po punon gjithashtu në një version të shumëpritur të Jesus Is King me Dr. Dre dhe planifikon të nxjerrë filmin e tij James Turrell Jesus Is King në Apple./Indeksonline/