14:36 / E Shtunë, 31 Mars 2018

Të dehur e të shtrirë mbushin rrugët, kjo është e premtja e ‘çmendur’ (Foto)

Në Newcastle dhe Birmingham e premtja njihet si dita e ‘çmendur’, ku të rinjtë e festojnë si ditën e fundit të javës para vikendit.

Mbrëmja për ta zgjatë deri në orët e para të mëngjesit. Të alkoolizuar deri në alivanosje, ata mbushin rrugët të shtrirë duke pritur ndihmën nga shokët.

Autoambulancat dhe Policia e njohin si e premtja e ‘çemndur’, për shkak se duhet të rrinë në gatishmëri të çfarë do lloj incidenti që mund të vije nga të rinjtë e dehur. /Indeksonline/

Mos i humb