20:16 / E Diele, 21 Janar 2018 / indeksADMonline

“Të jap lekë po të vish ca çaste me mua”, emigranti shtanget nga përgjigja e durrsakes

Vazhdon saga e historive ngacmuese që ndodhin në rrjetet sociale.

Të rinj e të reja gënjehen nga gjërat materiale që mund të ketë dikush ndërkohë që kjo gjë pasqyron realitetin e shoqërisë shqiptare. Materialiste dhe aspak shpirtërore, janë shumica e lidhjeve të këtyre kohëve të reja ku dashuria pothuajse është inekzistente.

Vajzat, madje edhe adoleshente gënjehen për para dhe janë të gatshme të bëjnë çdo gjë për t’i fituar. Në këtë mënyrë është dëshpërues fakti se ka akoma djem të cilët për të sprovuar një vajzë ia blejnë mendjen lehtësisht duke i ofruar një shumë parash.

Djali i cili ka biseduar me vajzën shprehet i zhgënjyer:

Pers JOQ. Shiko si gënjehen vajzat e sotme vetëm për lek.. I kam lënë numrin e telefonit dhe kem biseduar ne telefon me andej nuk kem shkëmbyer më sms”.