10:52 / E Mërkurë, 30 Tetor 2019 / indeksADMonline

Të sëmurit me kancer i buzëqesh fati, fiton lotarinë

Një burrë nga Karolina e Veriut që përfundoi raundin e tij të fundit të kimioterapisë ka shumë arsye për të festuar – veçanërisht pasi fitoi shortin në rrugën e tij drejt trajtimit përfundimtar.

Ronnie Foster bleu disa bileta lotarie në Beulaville javën e kaluar. Kur fitoi 5 dollarë nga zeroja e parë, ai përdori fitimet e tij për të blerë një biletë tjetër. Pastaj, në “minutën e fundit”, ai vendosi të skedojë një biletë të tretë, transmeton Indeksonline.

Ai rrëmbeu një çmim 200,000 dollarë me atë të fundit.

“Unë isha i lumtur sepse ishte raundi im i fundit i kimoit. Fitimi i kësaj e bëri ditën time me fat,” tha Foster, sipas Lotarisë së Edukimit në Karolinën e Veriut. “Unë pashë të gjitha ato zero dhe u shtanga. Unë fillova të dridhesha. Nuk mund ta besoja.”

Foster, një punonjës në pension i Departamentit të Transportit, zbuloi se ai kishte kancer të zorrës së trashë në janar, raportoi CBS News. Pasi bëri operacionin në shkurt, ai filloi kimioterapinë. Me fitoren e tij të madhe pak përpara se të fillonte trajtimin e tij të fundit, ai nuk ishte i sigurt nëse ishte një ogur i mirë apo ishte në “vendin e duhur në kohën e duhur”./Indeksonline/