16:43 / E Premte, 25 Tetor 2019 / indeksADMonline

Të shtëna në Rusi, 8 ushtarakë të vrarë dhe 2 të plagosur

Incidenti ndodhi gjatë ndërrimit të rojeve në një njësi të logjistikës dhe sigurisë speciale në rajonin juglindor Zabaykalsky Krai të Rusisë.

Eight Russian soldiers have been shot dead and two more wounded after one of their colleagues opened fire on them while suffering a 'nervous breakdown' (file image)

Ministria ruse e Mbrojtjes ka bërë të ditur se tetë ushtarakë janë vrarë dhe dy janë plagosur si pasojë e të shtënave në Rusi.

Sipas njoftimit të ministrisë ruse, incidenti ndodhi gjatë ndërrimit të rojeve në një njësi të logjistikës dhe sigurisë speciale në rajonin juglindor Zabaykalsky Krai të Rusisë.

Ministria po ashtu tha se gjuajtësi është arrestuar, ushtarakët e plagosur janë shtruar në spital, ndërkohë është caktuar një komision i posaçëm për të hetuar ngjarjen.

The shooting happened around 6.20pm local time during the changing of the guard at a military base in Siberia, with witnesses saying the man 'aimed for the head'