12:01 / E Martë, 17 Prill 2018

Telashe me mikrofonat nA� Kuvend, ndA�rpritet seanca (Foto)

Mikrofonat kanA� bA�rA� qA� pA�r gati njA� orA� tA� shtyhet seanca e Kuvendit tA� KosovA�s, raporton Indeksonline.

Stafi teknik aktualisht po merret me rregullimin e tyre.

Ndryshe, seanca e sotme ka nisur me pA�rplasje mes Anton Qunit tA� LDK-sA� dhe Xhavit Halitit, nA�nkryetarit tA� Kuvendit. Ky i fundit i tha Qunit se ka “rrejtA�” kur ka thA�nA� se Haliti i ka marrA� rreth 8 milionA� euro nga Ahmet Krasniqi.

NdA�rsa, ishte Quni ai qA� deklaroi se do i mbledhA� protagonistA�t dhe me fakte do tA� tregojnA� se ajo qA� e ka thA�nA�, A�shtA� e vA�rtetA�./Indeksonline/