21:52 / E Mërkurë, 08 Dhjetor 2021 / AD

Tensione në Prizren, ndërpritet ndeshja

Ndeshja mes Bashkimit dhe Prizrenit-16 është ndërprerë pas fyerjeve raciste, hudhjeve të gjësendeve dhe futjes në fushë të tifozëve prizrenas.

Ndeshja eskaloi në çerekun e fundit ku “Arpagjikët” nisën fyerjet ndaj Courtney Fells të Prizrenit-16 e më pas vazhduan të hudhnin mjete të forta në parket duke pa mundësuar zhvillimin e ndeshjes.

Sipas komentatorit të Kujtesës, Andi Loxha, lojtari i Prizrenit-16, Urim Zenalaj ka goditur një tfioz i cili u fut në fushë duke nxitur kështu edhe më shumë tensione.

Para ndërprerjes Prizreni ishte duke udhëhequr me rezultat 75-86. Pritet vendimi i gjyqtarëve nëse ndeshja do të zhvillohet apo jo.