12:22 / E Diele, 14 Gusht 2022 / LB

Tentoi t’ia prishte dasmën, dënohet ish- burri i Britney Spears


Bashkëshorti i parë i Britney Spears është dënuar për shkelje pasi u shfaq pa paralajmërim në dasmën e këngëtares amerikane në qershor.

Jason Alexander, 40 vjeç, pranoi akuzat. Një gjykatës e dënoi atë me 64 ditë – kohën që ai ka vuajtur tashmë.

Ai u kap nga siguria pasi tentoi të prishte dasmën mes Spears dhe partnerit të saj prej kohësh, Sam Asghari.

Aleksandri u martua me yllin e popit, një shok fëmijërie, në vitin 2004. Por martesa u anulua pas 55 orësh.

Spears, 40, dhe Asghari, 28, u martuan në një ceremoni private në shtëpinë e saj në Ventura County të Kalifornisë më 9 qershor.

Por përgatitjet u ndërprenë nga mbërritja e Aleksandrit. Pak më parë ai kishte postuar një histori Live në Instagram ku thoshte se ishte aty për të “përplasur” dasmën.

Videoja e tij e tregoi atë duke ecur nëpër shtëpinë e Spears në kërkim të saj, dhe më pas duke shkuar në një strehë ku prekjet e fundit po viheshin në një ekspozitë të madhe me trëndafila.

Ai pretendoi se Spears e kishte ftuar atë, duke thënë: “Ajo është gruaja ime e parë, gruaja ime e vetme”. Aleksandri u arrestua dhe u dërgua në një burg lokal.

Ceremonia vazhdoi pavarësisht trazirave, ku morën pjesë yje duke përfshirë Madonna, Paris Hilton, Selena Gomez, Drew Barrymore, Ansel Elgort dhe Will.i.am.

Në nëntor, këngëtarja u lirua nga një kujdestari e diskutueshme ligjore 13-vjeçare, nën të cilën babai i saj Jamie kontrollonte shumë aspekte të jetës së saj.Babai, nëna dhe motra e saj nuk ishin në dasmë pasi marrëdhëniet u prishën për shkak të marrëveshjes dhe betejës ligjore të Spears për t’i dhënë fund.

Spears u takua me burrin e saj të ri, një trajner personal, në vitin 2016 në xhirimet e videos së saj muzikore për këngën Slumber Party. Ajo ishte e martuar më parë me balerinin Kevin Federline nga viti 2004 deri në 2007.