12:37 / E Diele, 09 Gusht 2020

Thaçi për Prizrenin: Kryeqyteti historik i shqiptarëve

Presidenti Hashim Thaçi ka publikuar videon e radhës të promovimit të bukurive vendore.

Ai këtë herë ka zgjedhur qytetin e bukur të Prizrenit, të cilin e shfaqi përmes një videoje.

“Qytet i bukur, i kulturës, tregtisë, bashkëjetesës dhe harmonisë qytetare e besimeve ndërfetare”.

Për më tepër, Thaçi atë e quajti kryeqytet historik të të gjithë shqiptarëve.