75 Mall Live Search
17:26 / E Enjte, 20 Qershor 2024 / Gj. Sh

Theu hundën, Mbappe rikthehet në stërvitjen e Francës (VIDEO)

Kylian Mbappe është rikthyer në stëvitje me kombëtaren e Francës.

25-vjeçari shqetësoi trajnerin dhe tifozët francezë, pasi e theu hundën në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian kundër Austrisë, ku ”gjelat” fituan me rezultat 1-0, shkruan IndeksOnlime.

Federata Franceze e Futbollitit kishte konfirmuar thyerjen e hundës së Mbappes pas ekzaminimeve me rreze X në spital, gjatë ditës së martë.

Ata kanë konfirmuar se do t’i bëhet një maskë në mënyrë që të kthehet sa më shpejt në fushën e gjelbërt, dhe me shumë gjasë pas rikthimit në stërvitje, Mbappe pritet të luaj në ndeshjen e nesërme kundër Holandës./IndeksOnline/