23:31 / E Hënë, 28 Shtator 2020

Tifozat e Milan në “qiellin e shtatë”, talenti i madh norvegjez po transferohet në “San Siro”

Transferimi i super talentit norvegjez, Jens Petter Hauge në Milan mund të quhet punë e kryer.

Gazetar i njohur, Fabrizio Romano ka raportuar se Milan dhe skuadra e Bodo Glimt kanë arritur marrëveshje për Haugen, transmeton Indeksonline.

Detajet e fundit të marrëveshjes janë duke u diskutuar dhe shumë shpejtë pritet që gjithçka të bëhet zyrtare.

Hauge e impresionoj Milanin në ndeshjen që e pati kundër e tyre në kualifikimet për Evropa Ligë./Indeksonline/