75 Mall Live Search
08:33 / E Premte, 14 Qershor 2024 / G T

Tifozët skocez “pushtojnë” Mynihun, bëjnë tifo edhe për Shqipërinë

Kombëtarja e Skocisë sonte luan ndeshjen e parë hapëse të Euro 2024 kundër nikoqirit, Gjermanisë.

Në qytetin e Mynihut kanë udhëtuar shumë tifozë nga Skocia, shkruan Indeksonline

Madje një tifoz skocez bën tifo edhe për Kombëtaren e Shqipërisë.

“Shqipëria, shpresoj që ju ta kaloni grupin. As Italia, as Spanja e as Kroacia, por ju Shqipëria”, thotë një tifoz

Kujtojmë që ndeshja sot zhvillohet nga ora 21:00 në stadiumin “Allianz Arena”, kurse Gjermania dhe Skocia janë në grupin A me shtetet tjera, si: Hungaria dhe Zvicra./Indeksonline/