14:12 / E Diele, 23 Shtator 2018 / indeksADMonline

Tifozi harron dhëmbët në stadium, klubi e kërkon përmes rrjeteve sociale

Ekipi Accrington Stanley është në kërkim të çuditshëm për pronarin e protezës së dhëmbëve, të cilat me gjasë i kishin rënë ndonjë tifozi në ndeshjen ndaj AFC Wimbledon.

Pas një fitoreje të fuqishme 2-1 ndaj AFC Wimbledon në City Ground, një tifoz u emocionua shumë, duke e manifestuar me kërcime të mëdha, transmeton Indeksonline.

Lojtarët e John Coleman e mundën Wimbledonin 2-1 në shtëpi të shtunën dhe pas përfundimit të ndeshjeve zakonisht gjinden shumë gjëra të humbura nga mijëra tifozë.

Por, një mbështetësi të Accrington Stanley i mungon diçka shumë e rëndësishme.

Klubi në llogarinë zyrtare në Twitter ka publikuar fotografinë e protezës, me shpresë që pronari  të bashkohet me dhëmbët e tij.

Postimi nxiti përgjigjie komike, por pronari ende nuk është gjetur./Indeksonline/.