10:22 / E Mërkurë, 20 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Tmerrohet Vuçiq, ruset mizorisht i mbysin një qen para syve të tij (Video)

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një video në të cilën shkencëtarët rusë e vënë një qen në një kovë të mbushur me lëng përpara presidentit serb Aleksandar Vuçiç, i cili po zhvillon ditën e dytë të vizitës së tij në Rusi.

Në video shihet tek sa kova është i mbushur me disa likuiditete, ku pas këtij testi nuk dihet për fatin e qenit, transmeton Indeksonline.

Skena është parë nga mijëra njerëz dhe mund të shihet në komentet se nuk është e qartë për njerëzit se çfarë ka ndodhur me qenin.

Në artikullin e medias ruse për vizitën e Vuçiqit në Rusi, thuhet se zëvendës kryeministri rus Dmitri Rogozin, përgjegjës për industrinë e armatimit, paraqiti rezultatet e punës hulumtuese të këtij fondi.

Rogozin, ka treguar disa shpikje me këtë rast, dhe një prej tyre është “lëngjet e frymëmarrjes”.

Qeni është zhytur në një rezervuar të mbushur me lëng që nuk përmban azot, i cili pas disa kohësh u shfaq i gjallë dhe i shëndetshëm shkruan mediat ruse.

Vuçiqit më pas pranoi se ishte i impresionuar nga kjo, sipas mediave ruse, duke vënë në dukje se ky likuiditet iu paraqit për herë të parë presidentit serb./Indeksonline/

 

Per te pare videon kliko Ketu