16:35 / E Premte, 16 Gusht 2019

Torte me shqiponjën dykrenare nën tingujt e muzikës shqiptare

Mirdita Thaci është një kuzhiniere shqiptare e cila jeton jashtë Shqipërisë dhe ka korrur sukses me websitin e saj. Ajo është një ndër kuzhinieret më të mira në Zvicër. Në bazë të profilit të saj, Mirdita duket një patriote e vërtetë, pasi në shumë foto ka pozuar me flamurin shqiptar.

Në video ajo shfaqet duke dëgjuar dhe kënduar muzikë shqip, gjersa po përgatiste tortën me flamurin shqiptar.

Kuzhinierja shqiptare që jeton në Zvicër e ka bërë në formë falenderimi për 21 mijë ndjekësit e saj në Instagram. Torta e përgatitur ka formën e zemrës me fushë të kuqe dhe në mes është shqiponja e zezë dykrenare dhe në të shkruhet “Unë jam shqiptar”.