18:45 / E Mërkurë, 31 Maj 2023 / Gj. Sh

Tragjike/ Pas rrahjes në fushën e lojës, vdes futbollisti 15-vjeçar

Një futbollistë 15-vjeçar ka vdekur pas përleshjes që ka ndodhur ditë më parë në një ndeshje futbolli për të rinj në Frankfurt.

Futbollisti 15-vjeçar nuk ka arritur ti shpëtoj lëndimeve në tru që kishte marrë nga rrahja e një prej kundërshtarëve të tij, shkruan IndeksOnline.

Ngjarja ndodhi në fushën sportive në lagjen Eckenheim, pati një përleshje mes lojtarëve të ekipit francez U-17 FC Metz dhe klubit JFC Berlin në një të ri. turne futbolli në Frankfurt.

Sipas urdhrit të arrestit (akuza: lëndim i rëndë trupor), një 16-vjeçar nga Metz ka sulmuar një kundërshtar tjetër dhe e ka goditur me të dy grushtet në fytyrë. Më pas thuhet se e ka futur në kokë 15-vjeçarin nga Berlini dhe e ka goditur në bark. Megjithatë, viktima ka mundur të çlirohet dhe të largohet.

Më pas erdhi sulmi i rëndësishëm: 16-vjeçari mësohet se ka vrapuar pas djalit dhe e ka goditur rëndë në kokë “nga mbrapa”, e pastaj sulmuesi thuhet se është larguar pa e ndihmuar. Këtë e ka konfirmuar për BILD prokurorja e lartë publike Nadja Niesen.

Viktima 15-vjeçare është dashur të reanimohet dhe në spital janë konstatuar lëndime të rënda në tru, të rrezikshme për jetën. Autori i dyshuar është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje të hënën. Viktima u shpall i vdekur truri të martën në mbrëmje dhe po mbahej në jetë vetëm me makineri./IndeksOnline/