10:22 / E Diele, 02 Prill 2023 / Gj. Sh

Tragjike: Vdes një tifoz gjatë ndeshjes së Bundesligës

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur dje në Bundesligën gjermane.

Në minutat e fundit të ndeshjes mes Schalke 04 dhe Bayer Leverkuseenit, një tifoz humbi jetën në tribuna, pas shfaqi probleme serioze shëndetësore, shkruan IndeksOnline.

Pavarësisht përpjekjes së ambulancës për t’ia shpetuar jetën, tifozi nukia doli të mbijetonte.

Lajmi për vdekjen e tifozit e dha edhe spikeri i ndeshjes në  “Veltins Arena”, ku tifozët e të dyja skuadrave ndaluan këngët në shenjë respekti./IndeksOnline/