07:53 / E Premte, 12 Korrik 2019

Trangujt ju ndihmojnë të humbi peshë shumë shpejtë

Jo vetëm ushtrimet dhe dietat ndihmojnë në heqjen e kilogramëve të tepërt.

Ndoshta mund të ju duket qesharake, por trangujt më të vërtetë ju ndihmojnë të humbni peshë shumë shpejtë.

Kjo pasi përmbajtja e lartë e ujit në tranguj, ju ndihmon të arrini të ngopeni shpejtë, duke ndikuar kështu në humbje të peshës.

Po ashtu, trangujt nuk kanë yndyrë, gjë që ndikojnë shumë në peshë.

Prandaj, për këdo që synon të humb peshë dhe që ende nuk po arrin ta bëjë, preferohet të përdorin tranguj, si zgjedhje e shkëlqyer për të kontrolluar peshën e trupit./Indeksonline/