13:55 / E Shtunë, 14 Tetor 2017 / indeksADMonline

Tre gota në ditë nga ky lëng dhe trupi juaj do të pastrohet nga toksinat

Për fat të keq, shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga kapsllëku dhe çështje të tjera të sistemit të tretjes.

Ne të gjithë e dimë se zorra e trashë ka një punë të rëndësishme për eliminimin e mbeturinave. Ka disa gjëra që mund të bëni për të ndihmuar në zbutjen e shqetësimeve që lidhen me toksinat dhe problemet e tretjes në trup, siç është pastrimi i zorrës së trashë.

Ekspertët mjekësorë thonë se pastrimi i zorrës së trashë është jashtëzakonisht i rëndësishëm!

Ajo që duhet të bëni është të pini cdo mëngjes esëll, pak nga ky lëng të bërë në shtëpi. Do t’ju duhet përbërësit e mëposhtëm:

½ filxhan lëng molle
2 lugë lëng limoni
1 lugë çaji lëng xhenxhefili
½ lugë çaji kripë
½ filxhan me ujë të ngrohtë

Përgatitja:
Për përgatitjen e lëngut do t’ju duhet një gotë e gjatë dhe një lugë. Mbusheni një enë përgjysmë me ujë dhe vijeni të ngrohet. Më pas kur uji të jetë ngrohur, fikeni sobën dhe hidhni tek po ajo enë, pak kripë. Kripa do t’ju ndihmojë të largoni toksinat, duke nxjerrë mbeturinat dhe në fund duke përmirësuar tretjen.
Më pas shtoni lëng molle, lëng xhenxhefili dhe lëng limoni. Pija është gati dhe duhet vetëm që ju të pini tre gota në ditë, për një javë rresht që efektet të jenë të dukshme./Shije.al