11:57 / E Martë, 26 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Tri lojërat më interesantë në Play Station 4 (Foto)

Play Station po e përmbyllë edhe një vit të suksesshëm. Gjiganti i lojërave ka arritur kulmin me lansimin e Play Station 4 që po vlerësohet si një sukses gjigant. Shërbimet e kompanisë kanë bërë përzgjedhjen e tri lojërave më interesantë të Play Station 4 duke marrë parasysh numrin e përdorimit, por edhe tematikën që kanë.

“Bloodborne/Darl Souls 3” është loja më kulminante e Play Station 4. Loja është krijuar nga kompania japoneze “RPG” e cila sjellë emocione, dramë, aksion dhe garë të rreptë.

“Deus Ex” poashtu ka një tematikë interesante duke sjellë përballje direkte mes garuesve të fuqishëm.

“Dishnored” është loja që ka në vete një histori interesante duke lidhur përdoruesit emocionalisht me lojën./Indeksonline/