22:36 / E Diele, 21 Janar 2018 / indeksADMonline

Trupi i pajetë i Dolores dërgohet në vendlindje! Qindra qytetarë ia dhanë lamtumirën këngëtares

Qindra qytetarë e fansa u mblodhën këtë fundjavë në Irlandë për t’i thënë lamtumirë këngëtares Dolores O’Riodan. Ata të pikëlluar shëtitën me arkivolin e këngëtarës tashmë të ndjerë.


Trupi i Dolores ishte u dërguar të dielën në Kishën e Shën Jozefit. Arkivoli mbeti i hapur, dhe disa fansa thuhet se thanë se ajo dukej “në paqe” … sipas Irish Times, transmeton Indeksonline.


Nëna e Dolores dhe gjashtë vëllezërit e motrat ishin të pranishëm, dhe shokët e sajme lule pranë arkivolit të saj lexuan … “Kënga ka mbaruar, por kujtimet vazhdojnë”.

Dolores vdiq javën e kaluar në Londër. Ajo vdiq “papritur” dhe policët po e trajtojnë vdekjen si “të pashpjeguar” për tani … nuk ka detaje të mëtejshme që janë lëshuar. Miqtë e saj thanë se ajo ishte “në depresion ” kohëve të fundit, dhe po vuante gjithashtu nga dhimbja e shpinës.

Dolores do të varroset për të pushuar pranë babait të saj të martën në Varrezat Caherelly në County Limerick, Irlandë./Indeksonline/