20:44 / E Enjte, 01 Qershor 2023 / L K

Tupac i jepet një yll në Walk of Fame 27 vjet pas vdekjes

27 vjet pas vdekjes, legjenda e hip-hop-it, Tupac mori yllin e tij në Hollywood Walk of Fame.

Zbulimi do të bëhet më 7 qershor, teksa motra e tij, Sekyiëa “Set” Shakur, do të marrë nderimin në emër të tij.

Ylli do t’i jepet reperit legjendar për kategorinë “Regjistrimi”. “Tupac Shakur ishte një reper, aktor, aktivist, poet dhe revolucionar”, tha në një deklaratë producentja e Hollywood Walk of Fame, Ana Martinez.