14:46 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / B O

UEFA hedh shortin e kualifikueseve, Shqipëria vendoset në një grup me Serbinë

UEFA ka hedhur sot shortin e fazës së parë kualifikuese të Kampionateve Europiane 2019 për femra të moshave U-17 dhe U-19.

Shqipëria e femrave U-17 është vendosur në një grup me Irlandën, Uellsin dhe Serbinë. Ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen në Serbi në datat 22, 25 dhe 28 tetor 2018.

Shqipëria e femrave U-19 është vendosur në një grup me Holandën, Poloninë dhe Bjellorusinë. Ndeshjet e këtij grupi do të zhvillohen në Holandë në datat 3, 6 dhe 9 tetor 2018.