75 Mall Live Search
20:42 / E Diele, 16 Qershor 2024 / G T

UEFA i lejon banerat skandaloz të tifozëve serbë në stadium

Kombëtarja e Anglisë sonte luan ndeshjen ndaj Serbisë e vlefshme për Euro 2024.

Në tribunat e stadiumit të Schalkes ka shumë tifozë të pranishëm, shkruan Indeksonline

Madje, tifozët serbë kanë futur në stadium edhe banerë që mbajnë shkrime për Kosovën.

Kujtojmë që UEFA është shumë e ashpër me mesazhe të tilla dhe pas ndeshjes sigurisht që do të hapë një hetim disiplinorë./Indeksonline/

May be an image of soccer, crowd and text