23:11 / E Martë, 22 Shtator 2020

United kalon në fazën e radhës, mposht Lutonin

Manchester United ka kaluar në fazën e 1/8 të EFL Kupës.

Djajtë e Kuq kanë mposhtur Lutonin me rezultat 0-3 në një ndeshje që e kanë marrë shumë seriozisht.

Golat për United i shënuan Mata (44′) nga penalltia, Rashford (88′) dhe Greenëood në minutat shtesë të ndeshjes.

Manchesteri do të mësoj kundërshtarin e ardhshëm pas hedhjes së shortit. /IndeksOnline/