12:00 / E Martë, 28 Nëntor 2023 / AR

Urimet e artistëve shqiptar për festën e 28 Nëntorit

Sot po festohet 28 nëntori, dita e Flamurit.

Në këtë vit bëhen 111 vite që kur u shpall Pavarësia e Shqipërisë.

Qysh në orët e hershme të mëngjesit disa nga artistët tanë u kujdesën të bëjnë urime emocionuese për këtë ditë.

Në mesin e tyre edhe emra të njohur nga estrada dhe aktrimi.

Dua Lipa, Adriana Matoshi, Kiara Tito, Fatmir Spahiu, Arbana Osmani, Elvana Gjata, janë disa nga emrat që kanë uruar 28 nëntorin./Indeksonline/