08:58 / E Martë, 04 Shtator 2018 / indeksADMonline

US Open: Sharapova eliminohet në rrethin e katërt

Maria Sharapova është eliminuar nga US Open pas humbjes, 6-4, 6-3 nga Carla Suarez Navarro në rrethin e katërt.

Pesë herë kampionia e Grand Slam dështoi në shërbimet e para, por edhe në raundin e dytë u përsëritë e njejta.

”Ishte një dhuron me të vërtetë e mirë për mua”, tha Navarro, e cila do të përballet me Madison Keys në rrethin tjetër.

”Unë dua ta kem një ditëlindje të mirë dhe këtë e arrita”./IndeksOnline/