12:06 / E Hënë, 08 Janar 2018 / indeksADMonline

Usain Bolt vendos se do të luaj për gjigantin evropian

Legjenda e Sprint Usain Bolt tha te dielën se ai shpreson qe endrra e tij për tu bërë futbollist profesionist do te realizohet kur ai do ti nenshtrohet nje gjyqi ne klubin gjerman Borussia Dortmund.

Megjithatë, kampioni i shumfishtë olimpik dhe i botës pranoi se ai do te preferonte te luante per Manchester United, ekipin e tij te preferuar.

“Në mars do të bëjm një  gjyq me Dortmundin dhe kjo do të përcaktoj atë që bëjë me atë karrierë, ne c’mënyrë shkon” tha të dielën per Express Sunday , Bolt.

“Nese ata thonë se unë jam mirë dhe se me duhen trajnime , do ta bëjë. “Nuk bëhem nervoz, por kjo është ndryshe , tani është futboll. Do të duhet kohë për të rregulluar , por sapo të luaj disa herë un do të mësoj.”

“Një nga ëndrrat e mia më të mëdha është të nënshkruaj për Manchester United. Nëse Dortmundi thotë se jam mjaft i mirë, unë do të godas dhe do të stërvitem shumë “, tha Bolt. /IndeksOnline/