18:20 / E Mërkurë, 08 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ushqimet më të mira për t’i ngrënë nëse doni të humbi peshë

Jo të gjithë kaloritë krijohen në mënyrë të barabartë.

Ushqimet e yndyrshme kalojnë përmes rrugëve të ndryshme metabolike në trup.

Atom und të kenë efekte shumë të ndryshme në urinë, hormone dhe se sa kalori i djegim, transmeton Indeksonline.

Këtu janë ushqimet më të lehta për humbje të peshës.

Vezë

Salmon

Perimet

Mish viçi dhe gjoks pule

Patate të ziera

Tuna

Fasule dhe bishtajore

Supat

Avokado

Uthull molle

Arra

Piper djegës

Frut

Grejfrut

Vaj kokosi