10:45 / E Hënë, 11 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Ushtrimet më të mira dhe të thjeshta që ju bëjnë të humbni me të vërtetë peshë

Ekspertët kanë zbuluar disa nga ushtrimet të cilat ndihmojnë më shumë në humbje të peshës.

Sipas tyre, ka shumë ushtrime që gjatë ditëve të sotme thuhet se janë çelës për një trup të ëndrrave tona.

Megjithatë, këta ekspert kanë treguar disa nga ushtrimet që ndihmojnë më shumë në humbjen e peshës, transmeton Indeksonline.

Më poshtë gjeni këto  ushtrime:

1.Bëni sa më shumë vrapim që të jetë e mundur për të humbur peshë

2.Bëj ushtrime në mëngjes për të arritur rezultate më të mira

3.Mënyra e vetme për të pasur të pasmen si të Kardashian janë ushtrime “Squats”

4.Ushtrimet që ndihmojnë në forcimin e muskujve të barkut dhe të këmbëve

5.Sa më shumë djersini, aq më shumë kalori djegin

6.Ngrini pesha të lehta

7.Djegni dhjamin dhe humbni peshë me litar përgjatë kohës që jeni duke vrapuar


8.Notoni më shpesh dhe bëni joga, do ju ndihmojnë tepër shumë

9.Ushtrimet në shtëpi mund të japin rezultatin si në palestër./Indeksonline/