09:20 / E Enjte, 09 Shkurt 2023 / AR

Vajza e aktorit turk ende nën rrënoja: “Nuk kam më forcë, zemra po më qan”

Tërmeti me magnitudë 7.7 ballë, i cili pati efekt shkatërrues në 10 provinca, shkaktoi trishtim të madh në të gjithë vendin. Tërmeti tronditi shumë qytete të Turqisë.

Pas tërmetit që mbyti Turqinë, vajza e aktorit Orhan Aydın, Eylem Şafak Aydın, ka mbetur nën rrënoja. Duke vazhduar thirrjet e tij për ta ndihmuar vajzën e tij, Aydin deklaroi se ata ende po përpiqen të arrijnë Eylem Şafak Aydin.

Aydın, i cili ndau një postim të ri mbi këtë temë, tha: “Ne po përpiqemi të arrijmë vajzën time. Ka një masë të madhe betoni sipër dhe poshtë rrënojave. Nuk kam më forcë të qëndroj më, zemra po më qan. Duart e mia po dridhen. Jam i shkatërruar që vendi im është i shkretë. Dhimbja dhe pikëllimi im janë të papërshkrueshme. Hajde e dashur… Hajde buzëqeshje qershi… Rezisto…” tha ai.

Orhan Aydın njoftoi se nuk mund të kontaktonte vajzën e tij Eylem Şafak Aydın dhe ish-gruan e tij Elif Torun Öneren, të cilët ishin në Hatay dy ditë më parë. Aydın njoftoi se vajza dhe ish-gruaja e tij ishin nën rrënoja.

Orhan Aydın deklaroi se ish-gruaja e tij u shpëtua nga rrënojat në orët në vijim, por ai nuk mund të dëgjonte për vajzën e tij.