18:20 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Vajza e mitur tenton vetëvrasjen për shkak të divorcit të prindërve

Divorci i dy prindërve ka bërë që një vajzë 13-vjeçare të tentojë të vetëvritet mbrëmjen e së shtunës dhe aktualisht e mitura ndodhet nën kujdesin e mjekëve në ambientet e Qendrës Spitalore “Nënë Tereza”, në Tiranë.

Shkak për këtë ngjarje dyshohet të ketë qenë divorci i prindërve të saj.

Duke mos e përballuar dot ndarjen e babait me nënën, vajza e mitur është ndierë keq dhe ka pirë një sasi medikamentesh “Paracetamol”. Burime nga Policia e Tiranës thanë se bëhet fjalë për 2 pako, pra 20 kokrra “Paracetamol” por gjithashtu ajo ka prerë parakrahun e majtë me një brisk duke humbur gjak.

Vajza është dërguar me urgjencë në spitalin e Pediatrisë, ku po mbahet në observim dhe duket se gjendja e saj është më e stabilizuar.