23:04 / E Hënë, 17 Shkurt 2020

Vajza e vogël dhunohet, vritet dhe në fund hedhet në shkurre

Një vajzë e vogel është dhunuar, vrarë dhe në fund është hedhur në shkurre në Pakistan.

Rasti në fjalë ka shkaktuar zemërim në të gjithë vendin.

Vajza e identifikuar si Mediha është zbuluar të dielën pasi që ishte zhdukur një ditë më parë, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Nga burime të ndryshme është raportuar se mosha e vajzës është në mes të shtatë dhe nëntë vjeç.

Pas zbulimit të trupit të saj, familja dhe disa qytetarë të tjerë kanë bllokuar rrugët duke protestuar në shenjë kërkesë për drejtësi për Medihan.

After her body was found, her family and other locals took to the streets and formed a roadblock to demand justice for Madiha

Komiteti i Senatit në Islamabad ka inicuar një projektligj për abuzimet seksuale ndaj fëmijëve i cili përcakton dënimë të rënda ndaj abuzuesve./Indeksonline/

Mos i humb