10:46 / E Hënë, 09 Dhjetor 2019

Vajza nga Afrika e Jugut fiton kurorën Miss Universe, Shqipëria u rendit në këtë pozitë

Është shpallur më e bukura e Miss Universe-t.

Në mesin e shumë shteteve konkurruese, kurorën e më të bukurës e fitoi vajza nga Afrika e Jugut, Zozibini Tunzi.

Ndërsa, edhe këtë vit Shqipëria ishte pjesëmarrëse, e cila u përfaqësua nga modelja, Cindy Marina.

Këtë herë Shqipëria u rendit në top 20, ndërsa ajo u shpreh se ndihet e lumtur dhe krenare që arriti ta përfaqësonte bukurinë shqiptare./Indeksonline/

Mos i humb