14:53 / E Premte, 23 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Vazhdon seanca e Kuvendit, LDK lëshon sallën

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka nis me mospajtime në mes opozitës dhe kryesueses së seancës, Mufera Srbica – Sinike, cila vazhdoi me pikat e mbetura nga vazhdimi i seancës së paradites.

Ndërkohë, në emër të LDK-së, Armend Zemaj Propozojë që seanca e re të fillojë në orën 18:00, ku LDK do të jetë në seancë. Deputetët e LDK-së më pas lëshuan seancën.

Kurse, Ismail Kushteshi nga VV, kërkoi që pikat e mbetura nga seanca e paradites të mos shqyrtohen dhe të nis seanca e re, ashtu siç ishte paraparë./