11:19 / E Shtunë, 19 Tetor 2019

Vdes 13 vjeçari, shkak deodoranti i së ëmës

Jack Waple, 13 vjeç nga Main Street, Hockwold, Norfolk, gjeti vdekjen si pasojë e përdorimit të tepërt të deodorantit të nënës së tij.

Përveç shtresës ozonale parfumet dhe deodorantët po paraqesin rrezik të drejtëpërdrejt te njerëzit në dekadën e fundit.

Ai përveç që përdorte sprejin për të parfumosur trupin, i riu poashtu mbushte dhomën me aromë deodoranti dhe e nuhaste.

Shtëpia ku jeton familja Waple

Susan Waple, e ëma e të ndjerit tha se i biri ishte i fiksuar pas erës së saj dhe ne duhej që mos të tregoheshim të ashpër, ndërsa kjo ndodhi doli të jetë fatale për jetën e Jack-ut, shkruan indeksonline.

Ky është rasti i dytë në Angli brenda muajit Tetor në Britani, që një minor humb jetën për shkak të toksinave të deodorantit.