18:25 / E Premte, 16 Prill 2021 / Ç.Q

Vdes aktorja e “Peaky Blinders”

Aktorja Helen McCrory ka vdekur nga kanceri në moshën 52 vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur burri i saj, aktorit Damian Leëis, transmeton Indeksonline.

McCory është e njohur për rolet e saj në serialin “Peaky Blinders” dhe tre filmat e Harry Potter.

Ajo që një kohë të gjatë ishte duke u përballur me kancerin. /Indeksonline/