08:52 / E Premte, 30 Tetor 2020

Vdes ish-kryeministri i Turqisë

Ndahet nga jeta në moshën 73-vjeçare, ish-kryeministri i Turqisë Mesut Yilmaz.

Sipas mediave turke, Yilmaz ishte shtruar në spital në Stamboll prej dy javësh, ndërsa i ishte nënshtruar një operacioni në mushkëri dhe në kokë, raporton.

mesut
mes4
mesut23
mes2
mes5

Lidhur me këtë humbje ka reaguar edhe presidenti Recep Tayyip Erdogan, përmes zëdhënësit të tij İbrahim Kalı.

“Mësova me dhimbje të madhe vdekjen e ish-Kryeministrit dhe ish Kryetarit të Partisë Atdheu Mesut Yilmaz. Uroj mëshirë nga Zoti, ngushëllime familjes së tij të çmuar dhe kombit turk.”